Basek Mezunları 2017

Özel Mersinli Batı Anadolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının mezunlarını verdi. Okulun kurucusu Dr. Özer Gürbüz, “Benim de mensubu olduğum sağlık ordusuna 250 nefer daha katıldı. Artık her mezun eline altın bileziği taktı” dedi.
Renkli akış içinde geçen gecede konuşma yapan okulun kurucusu Opr. Dr. Özer Gürbüz, “Bir gurur tablosu önünde olduğunu belirterek, “Benim de mensubu olduğum sağlık ordusuna bugün itibariyle 250 nefer daha dahil oluyor. Öğrencilerimizi güvenle ve iyi yetişmiş birer sağlıkçı olarak hazırlayarak altın bileziklerini takmalarını sağlayan öğretmenlerimi tebrik ediyorum. Bu gün benimde gurur günüm çünkü 4 yıldır bu konuşmayı yapmak için hazırlanıyorum. Çünkü 4 yıldır bu çocukları mezun edeceğim günün hayalini kuruyordum ve bu gece bu hayalim gerçekleşti. Basek 4 yıl önce kuruldu ve Türkiye’nin en iyi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi oldu. Benim bu hayallerim aynı zaman Türkiye için hayallerimdir. Biz Basek olarak 5 ana alanda Türkiye’nin hizmetinde olacağımızı söyledik. Bu alanlar bilim, teknik, meslek, sanat ve spordur. Bu hayallerim de gerçek olacak” dedi.
Okul Müdürü Mahmut Mustafa Kılınçer yaptığı konuşmada okulun bir aile, bir yuva olduğunu vurgulayarak, “Hepimiz bu ailenin parçalarıyız” dedi. Kılınçer, kurulduğu öğretim yılının başında devraldığı okulda güven ve huzur içinde eğitim öğretimi sağlayarak kurumun gücünü yıldan yıla artırıp İzmir’in gözde okullarından biri haline getirmenin gurur ve mutluluğunu duyduğunu dile getirdi. Öğrenciler adına konuşan Ali Batuhan Olcay ise, ‘Bu akşam tutmak istediğimiz güneş ellerinde parıldayan kişilerden biri olarak konuşuyorum. Bugün yere göğe sığdıramadığımız özlemlerimize kavuşmanın heyecanıyla yüreklerimiz çağlayanlar misali coşkun” diyerek mezun olan 250 öğrencinin duygularını yansıttı.

Kaynak : 
http://m.milliyet.com.tr/amp/basek-mezunlari-altin-bileziklerini-izmir-yerelhaber-2066008