Yenilenebilir Enerji Teknolojileri

Yenilenebilir Enerji Teknolojileri

Yenilenebilir Enerji Teknolojileri

Bir ülkenin kalkınmasında enerji kaynaklarının büyük rolü vardır. Enerji kaynakları alanı Yenilenebilir Enerji Kaynakları (Güneş, Rüzgar, Biyokütle, Hidroelektrik, Jeotermal, Hidrojen, Dalga, Medcezir) ve Yenilenemeyen Enerji Kaynakları (Petrol, Doğal Gaz, Kömür, Nükleer) olarak iki alanda incelenir.
Yenilenebilir Enerji Teknolojileri; çevresel etkenleri de göz önünde bulundurarak dünya üzerinde bulunan yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanılabilir hale getirilene kadar bilgi toplama, tasarım, simülasyon, raporlama, uygulama ve kalite-kontrol süreçlerinde yer alan, ayrıca enerji üreten sistemlerin verimini arttırma ve maliyeti düşürme yollarını arayan bir bölümdür.
 

BASEK ailesi olarak, enerjinin üretimini sağlayabilecek ya da tedarik edebilecek, verimli ve yenilikçi yollarını bulmak için projeler tasarlayabilen, maliyeti düzenleyebilen, çevresel hasarı en aza indirmek için enerji üretmenin yeni yolları hakkında kendini geliştiren öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyoruz.
“Almanya Akrediteli Diploma”, “İş Yeri Açma Belgesi” ve “Devlet Destekli” bir meslek bölümü olması, alanın tercih sebeplerindendir.

Whatsapp Destek

Batıanadolu Okulları

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabiliriz?