YKS MARATONU

YKS MARATONU

YKS MARATONU

Gençlerimizin okul ve sınav maratonunun en önemli adımlarından biri hızla yaklaşıyor. Eğitim ve sınav sistemi COVID 19 nedeniyle birçok ilke sahne olmaktadır. Bu dönem içerisinde öğrenciler ve veliler hem büyük bir heyecan hem de büyük bir gerginlik içerisindeler. Devam eden süreç içerisinde öğrenci ve veliler bu zorluklarla nasıl baş edecekler? 
Eğitimlerin online olarak sürdüğü süre içerisinde adayların mutlaka soru bazlı çalışmalarını yükseltmeleri önemlidir. Dijital platformlardan da ulaşılabilen test ve sorular ile sınav mantığını ve soru çözümünü sürekli çalışarak öğrenmen önemlidir. 
Konu tekrarları ile bilgilerinizi güncel tutmanız sınav süresi boyunca sorular üzerindeki cevap hakimiyetinizi olumlu yönde etkileyecektir. Zamanı iyi değerlendirmek, yüksek enerji ve motivasyon için çalışma programınızı mutlaka hazırlayın. Eksik olduğunuzu düşündüğünüz konularda örnek ders videoları, konu tekrarları ve soru çözümleri ile kendinizi geliştirin. Beslenme ve uyku alışkanlıklarınıza mutlaka düzen getirin. 
Sadece ders çalışmak olmaz; belirli aralıklarla vereceğiniz molalar ile temiz hava alarak, imkanınız olursa yürüyüş yaparak stresinizi azaltın ve sınav telaşından uzaklaşın. “o kadar çalışıyorum, aklımda hiçbir şey yok” diye düşünebilirsiniz, bu aşamada doğru nefes almayı öğrenin, egzersizler yapın, aileniz ve arkadaşlarınızla kaygı yaratacak sınav konuşmaları yapma burada sizin gibi binlerce aday var unutmayın! 
BASEK Batı Anadolu Okulları rehber öğretmenleri size her zaman destek olmaya hazır. 

Whatsapp Destek

Batıanadolu Okulları

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabiliriz?