RADYO VE TELEVİZYON

Batı Anadolu Okulları, üstlendiği misyon gereği, eğitim alanında günümüzün ihtiyaçlarına uygun olarak yeni atılımlar yapmayı sürdürüyor. Bunlardan bir tanesi de Radyo-Televizyon Bölümü’nü açıyor olmasıdır.

İletişim teknolojilerinin ve kanallarının her geçen gün arttığı ve zenginleştiği günümüz dünyasında Radyo ve TV yayıncılığı da önemini ve değerini arttırıyor.

Sektör beklentilerine cevap veren, ulusal ve uluslararası bilgi, beceri ve yetkinliklere sahip meslek elemanları yetiştirecek olan okulumuz, her yeterlik seviyesinde öğrencilerimize yatay ve dikey geçiş imkânı tanıyacak bir özelliğe sahip bulunuyor.

Bu alandan mezun olacak öğrencilerimizi, alanla ilgili temel becerilerin yanında iyi bir yabancı dil, zengin bir genel kültür bilgisi ve iyi bir iletişimci olarak yetiştiriyoruz.

Yüksek öğrenim aşamasında en az 150 TYT puanıyla hem devlet üniversitelerinde hem de özel üniversitelerin ilgili bölümlerinde yarı ya da tam burslu okuma imkanı bulabilecekler.

Yüksek öğrenime devam etmeseler bile, gazete, radyo ve televizyon kanallarında; muhabir, kameraman, yönetmen, spiker, radyo yayıncısı, sanat yönetmeni, görüntü yönetmeni, ışık şefi, kurgu yönetmeni, yapımcı, grafik animasyon, radyo ve tv haberciliği gibi alanlarda hem tekniker hem de yapımcı olarak iş bulma imkanına sahip olabilirler.

Okulumuz, 4 yıllık eğitim sonunda diploma ile iş yeri açma belgesi ve pek çok ülkede geçerli EUROPASS Sertifikası vererek mezunlarımıza ülke dışında da iş bulma imkanı sağlamış olacak. Bu bölümümüz devlet destekli olup; eğitim ücreti ödenmemektedir.

Yeni Sayfa 1

ÖN BAŞVURU VE KAYIT İÇİN..

Whatsapp Destek

Batıanadolu Okulları

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabiliriz?