Burslar

GÜRVAK- GÜRBÜZ SAĞLIK EĞİTİM VAKFI BURSU

         Sağlık araştırmalarına, eğitime, sanat ve Batı Anadolu kültürüne önem veren Gürbüz Sağlık Eğitim Vakfı (GÜRVAK) da  Batıanadolu okulları öğrencilerine eğirim bursu  vermektedir. Yetenekli gençlerin, sanat ve sporda gelişmesi; Batı Anadolu kültürünü tanıması, tanıtması, ve yaygınlaştırması için GÜRVAK desteklemektedir.

         Akademik başarısı, sanat ve spor alanlarında yeteneği olan öğrenciler elemeden geçirilir, aldıkları derecelere göre belli oranlarda burs verilir.

         Öğrencinin akademik başarısının devam etmesi, yeteneklerini geliştirmesi , ceza almamış olması durumunda  4 yıl boyunca GÜRVAK bursu karşılıksız devam eder.

         GÜRVAK bursunun amacı: Devletine, milletine sevgiyle bağlı, ahlaklı, azimli, kendisine güvenen gençlerin ülkenin geleceğinde etkin rol almalarını sağlamaktır.

         Bilim, teknik, sanat, spor ve kültür alanlarında  yarışmalar düzenlemek, başarılı gençleri ödüllendirerek Türk insanının Türkiye'de yüreklanedirmek GÜRVAK için ilkedir.

         GÜRVAK, hak etmesi halinde 50000 TL'ye kadarkarşılıksız burs vermenin yanında Uluslar arası arenada  yarışan gençlere sponsor da olmaktadır.

         GÜRVAK bünyesinde kurulmakta olan BATIANADOLU ÜNİVERSİTESİ'nin  açılmasıyla anaokulundan üniversiteye kesintisiz eğitim zinciri kurmak ve bunu sonsuza kadar devam ettirmek hayalimizdir.

 

 

 

         EĞİTİM KREDİSİ

 

         Maddi durumu ıyı olmayan başarılı ve yeteneklı öğrenciler GÜRVAK bursundan ayrı olarak okulumuzun verdiği geri ödemeli kredidir. “Hem çalış, hem oku” sloganıyla okulumuzda eğitim gören öğrenciler mezun olduktan sonra almış oldukları kredıyı çalışarak okula geri ödeyeceklerdir.

         Bu kredinin amacı öğrencinin eğitimdeki  veli katkısını en aza indirmek ve öğrencinin kendi kazancı ıle eğitimine devam etmesini sağlamaktır. Bir öğrencı hem BURSU bursu hem de okul kredisi alamaz. GÜRVAK bursu geri ödemesiz, okul kredisi geri ödemelidir.

         Okulumuzun devlet desteği verilen bölümlerinde okuyan öğrenciler burstan ve eğitim kredisinden yararlanamaz. Devlet desteği olmayan bölümlerde okuyan ya da devlet destek kredisine hak kazanmayan öğrenciler okul eğitim kredisine ve GÜRVAK bursuna muracaat edebilir.

Müracat eden öğrenciler akademık açıdan değerlendirilir, yetenekli öğrenciler de yetenek sınavı ve daha önce almış oldukları dereceler dikkate alınarak değerlendirilir.

         5000 TL'ye kadar kredi ya da 5000 TL' ye kadar burstan ne kadar miktar kazanmışsa 4 yıl boyunce aynı miktar okuluna ödenir. Azim ve basarılarının devam etmesı ve disiplin cezası almamak kaydıyla 4 yıl boyunca aynı miktar burs ya da kredi  devam eder.

         Okulumuzdan mezun olmadan ayrılan öğrencıler ,ayrılma anından önce almış oldukları toplam burs ya da krediyi geri ödemek zorundadır.

Mezun olan öğrenciler ise çalışmaya basladıktan sonra faizsiz olarak taksıtler halında kredi  geri ödemesini yaparlar.

         Burs alan öğrenciler mezun olması halinde geri ödeme yapmazlar. Ancak mezun olmadan kendi istekleriyle ayrılırlarsa (velinin tayin olması, sağlık problemleri, vs gıbı zorunlu ayrılıklar hariç) almış oldukları bursu geri ödemek durumunda kalırlar.

         Okulda bulunduğu süre içerisinde Türkiye birinciliği ya da yurt dısı yarışmalarda ilk 3 dereceyi alan öğrencilerin burs miktarı GÜRVAK vakfı yönetiminin onayı ile artırılabilir.

Whatsapp Destek

Batıanadolu Okulları

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabiliriz?