Batıanadolu

EĞİTİM ALANLARIMIZ

Bilişim Teknolojileri

Bilişim Teknolojileri Alanı

Veri Tabanı Programcılığı Dalı

Kendini sürekli yenileyen ve hızlı gelişen teknolojinin ana damarlarından biri olan Veri Tabanı Programcılığı, tüm sektörlerin ihtiyaç duyduğu ve önem verdiği sistemlerin donanım ve yazılım kurulumu, veri tabanı ve programlama dilinin kurulumu, veri tabanının oluşturulması ve yönetimi, yazılım geliştirme, hata giderme, bakım ve yedek almaya sahip nitelikli ve uzman işgücü yetiştirmektedir.

Öğrencilerimiz dört yıl boyunca okuyacakları genel bilgi dersleri ve meslek dersleri ile ayrıca katılacakları etüt çalışmalarıyla alanlarının devamı olan yükseköğretim programlara ek puan avantajı ile yerleşebilirler.

Mezun olan öğrencilerimiz, bankalar, sigorta şirketleri, ticari kuruluşlar, internet servis sağlayıcıları, internet yayıncılık şirketleri, radyo-televizyon şirketleri, araştırma şirketleri, borsalar, ulaştırma, lojistik firmaları ve hizmet sektöründe yer alan kamu kuruluşları, özel sektöre ait iş yerleri, e- ticaret yapan firmalarda istihdam edilmektedirler.

Çalışma Alanları: Veri tabanı programcıları, kamu kuruluşları, bankalar ile özel sektöre ait iş yerleri, internet üzerinden ticaret (e - ticaret) yapan firmalarda çalışabilirler.
Olanaklar: Akademik Başarı Bursu, Yetenek Bursu, Eğitim Kredisi, Sınırlı Kontenjanda İş Garantisi
Staj İmkanları: Çatımız altında hizmet vermekte olan kurumlarımız ile Protokol kapsamında olan işletmelerde staj imkanı sunulmaktadır.

Bölüm/Sınıf hakkında bilgi almak istiyorum.
Bilgi için size ulaşalım.