Batıanadolu

EĞİTİM ALANLARIMIZ

Elektrikli Otomotiv

ELEKTRİKLİ OTOMOTİV ALANI

Elektrikli Araçlar Teknolojisi Dalı

Öğrencilerimiz bu alanda, Hibrid ve Elektrikli Araç sektörünün ihtiyaç duyduğu donanımlı ve nitelikli işgücü olarak yetiştirilmektedir. Gelişen teknolojinin gereği olarak ihtiyacın sürekli olarak artması ile birlikte bu alanda okuyan öğrencilerimiz; Hibrit ve elektrikli araçların çalışması ve bu araçların teknik bakımının yapılması, karşılaşılabilecek arıza durumlarında ön bilgi sahibi olarak gerekli işlemlerin uygulanması ve arızaların giderilmesi, teknik bilgi, tesisat projelerinin hazırlanması ve bileşenlerin araç içinde uygun şekilde konumlandırılması, Motor teknolojileri ve bunlara ait temel süreçler hakkında detaylı bilgi sahibi olunması, elektrik devre sistemlerinde temel ölçüm, hesaplama uygulamaları ve bu uygulamaları kullanarak işaret izleme ve ölçme teknikleriyle hata ve arızaları tespit etme, temel elektronik devre uygulamalarını yapabilme konularında uzman eğitimcilerimiz tarafından yetiştirilmektedir.

Öğrencilerimiz dört yıl boyunca okuyacakları genel bilgi dersleri ve meslek dersleri ile ayrıca katılacakları etüt çalışmalarıyla alanlarının devamı olan yükseköğretim programlara ek puan avantajı ile yerleşebilirler.

Mezunlarımız kazandıkları yeterlikler doğrultusunda; Kamu ve özel sektörde, elektrikli ve hibrid taşıtlar üreten otomotiv fabrikalarında, tüm otomotiv yan sanayiinde, elektirkli ve hibrid taşıtlar bakım ve onarım servislerinde istihdam edilmektedirler.

Devlet destekli olan bu alanımızdan mezun olan öğrencilerimiz teknisyen ünvanı ile mezun olup, diplomaları ile birlikte İşyeri Açma Belgesi ve EUROPASS Belgesi almaktadır.

Bölüm/Sınıf hakkında bilgi almak istiyorum.
Bilgi için size ulaşalım.