Batıanadolu

EĞİTİM ALANLARIMIZ

Radyo Televizyon

RADYO TELEVİZYON ALANI


Her geçen gün önem kazanan medya sektörü dijital dünyanın gelişimi ile birlikte olanakları sınırsız hale getirmiştir. İnternet ortamı içerisinde büyüyen dünyada profesyonel dijital alanlara ilginin artması, fotoğraf ve videoya olan merakların çoğalması, sektör profesyonellerinin dijital mecralarda kendisini ortaya çıkarma ihtiyaçları nitelikli ve donanımlı medya çalışanlarına olan ihtiyacı artırmıştır.

Devlet destekli olan bu alanımızdan mezun olan öğrencilerimiz diplomaları ile birlikte İşyeri Açma Belgesi de almaktadır.

Öğrencilerimiz, Uzman eğitimci kadromuz tarafından radyo program yapımcılığı, video kurgu, temel kamera kullanımı, temel fotoğraf çekimi, ışık teknolojisi, ses kaydı ve kurgusu, grafik-animasyon, görsel efekt teknikleri konularında yetiştirilerek sektöre hazırlanmaktadırlar.

Mezunlarımız, radyo ve televizyon kanallarında, fotoğraf stüdyolarında, prodüksiyon ajanslarında, reklam ajanslarında, ses kayıt stüdyolarında, haber ajanslarında, film yapım de dağıtım şirketlerinde, organizasyon firmalarında çalışabilmektedirler. İşyeri açma belgeleri ile kendi fotoğraf stüdyolarını ve video prodüksiyon ajanslarını açabilmektedirler.

Öğrencilerimiz dört yıl boyunca okuyacakları genel bilgi dersleri ve meslek dersleri ile ayrıca katılacakları etüt çalışmalarıyla alanlarının devamı olan yükseköğretim programlara ek puan avantajı ile yerleşebilirler.

Bölüm/Sınıf hakkında bilgi almak istiyorum.
Bilgi için size ulaşalım.