Batıanadolu

EĞİTİM ALANLARIMIZ

Turizm

TURİZM ALANI

Turizm sektörü, renkli, canlı, yeniliklere ve gelişmelere açık bir alan olarak kısa zaman içinde alınan eğitimlerle tam donanımlı olarak yetişmiş bilgi ve becerisi yüksek bireylerin doğrudan çalıştığı bir sektör olarak hala büyümeyi ve gelişmesini sürdürmektedir. Bu gelişmeler ile birlikte sektörde olan uzman işgücü ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Özellikle dinamik ve aktif gençlerimizin tercih ettiği bir alandır. İnsanlarla iletişim kurmayı, doğayı, ülkesini, değişik kültürleri tanımayı sevenlerin ilgisini çeken bir sektördür.

Ön Büro Dalı

Bütün sektörlerin beyni olarak isimlendirilen ön büro dalında yetişmiş donanımlı ve dinamik işgücüne olan ihtiyaç sürekli olarak artmaktadır. Bu dalı okuyan öğrencilerimize, turistik tesislerde, otellerde ve kat hizmetlerinde istihdam edilmek üzere ağırlıklı olarak yabancı dil eğitimi verilmektedir. Vasıflı insan gücünün yetiştirilmesi için gerekli olan donanım, bilgi ve beceriler Yoğun olarak meslek dersleri içerisinde kazandırılmaktadır.

Öğrencilerimiz dört yıl boyunca okuyacakları genel bilgi dersleri ve meslek dersleri ile ayrıca katılacakları etüt çalışmalarıyla alanlarının devamı olan yükseköğretim programlara ek puan avantajı ile yerleşebilirler.

Mezunlarımız, Oteller, tesisler, dershaneler, eğitim kurumları, seyahat acentelerinde istihdam edilmektedirler.

 

Hosteslik Dalı

 

Bölüm/Sınıf hakkında bilgi almak istiyorum.
Bilgi için size ulaşalım.