Mesleğim, Geleceğim

Mesleğim, Geleceğim

Mesleğim, Geleceğim

Sayın Velilerimiz, Sevgili Gençler
Liseye giriş sınav sonuçlarının açıklandığı bugün hem veliler hem öğrenciler büyük araştırma içerisindeler. İrdelenmesi gereken konu, öğrencilerin ne oranda tercih ettikleri mesleklere yönelik programlara kayıt yaptıracak oldukları. Ülkemizde hala doğru istihdam sorunu yaşanıyor. Yapılan araştırmalar, hatalı tercihler nedeniyle ilgisini çekmeyen bir alana yerleşen öğrencinin mutlu olmadığını gösteriyor. 
Bu sorunu ve sonrasındaki hayal kırıklıklarını sadece öğrenci ve velilerin seçimlerine bağlamak yanlış olacaktır. Burada en önemli çözüm doğru yönlendirme ve meslek seçimidir.
İş piyasası yetişmiş işgücü bekliyor, yetişmek üzere bekleyen öğrenciler ya da mezunlar ise ya üniversite kapılarında ya da mezun olduktan sonra mülakat kuyruklarında bekliyor. 
Peki bunu nasıl aşabiliriz? 
Merak, ilgi ve yeteneklerine göre meslek edinmeye yönelik eğitim alarak, işin erbabı olarak mezun olarak ve tabi bu mesleği gönülden isteyerek seçmek kaydıyla. Mesleki ve teknik eğitime gönül vermiş BASEK BatıAnadolu Okulları, ulusal ve uluslararası faaliyetlerini, her platformda dile getirerek bu soruya cevap buluyor. Gençlere meslekleri doğru tanıtmayı, onların seçtikleri mesleklerin erbabı olmalarını sağlamayı, bu işi severek yapmalarını ve bu sayede mutlu bir nesil oluşturmayı kendine ilke edinmiştir. Bugüne kadar özellikle mesleki eğitimin prestijinin artırılması konusunda iş garantisi, üniversite garantisi, uluslararası sertifika çalışmalarını yapıp çeşitli kurumlar ile iş birliği içerisinde çalışan kurumumuz aynı zamanda gençleri iş dünyasına hazırlamaktadır.
Nitelikli mesleki ve teknik eğitim almak üzere BASEK’li olmaya hazır mısın?

Whatsapp Destek

Batıanadolu Okulları

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabiliriz?